Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Na obrázku vidíme typickou adenoidní tvář (facies adenoidea). Bledá, působí unaveným dojmem, nafialovělé kruhy pod očima, pootevřená ústa, lehce přihlouplý výraz. Dítě není hloupé, ale působí tak. Vliv má jistě i snížený sluch a okysličování mozku. V noci chrápe a zduřená nosní mandle (krčaři užívají termín vegetace a na základě toho zkratku AV – tedy adenoidní vegetace I. až III. stupně). A rádi je řežou. Někdy ani nečekají na trojku. Preventivně. Podávají do té doby spolu s pediatry antibiotika. Tzv. adenotomie – zkratka AT. To je zákrok v celkové anestezii, tedy narkóze. To je poměrně rizikové věc pro dětský mozek… Navíc operace sama nemá valné výsledky ohledně celkového zdraví. Chronický zánět se pak přesune na mandle krční. Ty pak jdou také ven (další narkóza a výkon pro pojišťovnu). Pak se často rozvine astma či chronický zánět dutin. Jen vzácně takové dítě vyvázne bez újmy a je dále zdrávo.

Já standartně řeším zduřelé nosní mandličky s chronickou rýmou homeopatiky: GUNA Lympho, Citomix, Schusslerova sůl dle typu hlenu (nejčastěji 4 nebo 6), Silicea 15 a pakliže dítě hůře slyší, tak ještě Agraphis nutans 9. Pokud určím konstituci, tak samozřejmě k této symptomatické léčbě ještě konstituční homeo v potenci 200 většinou. Chce to čas (měsíce) a trpělivost. A řešit akutní infekce bez chemie. Třeba akutní autopatií. V zimě také dostatečnou dávku vitamínu D3 + vitamín K2 MK-7. Zákaz kravského mléka a cukru. Pokud by se takto léčily všechny děti, krční specialisté by se plynule přesunuli na úřad práce…

To je ovšem iluze. Praxe a realita jsou neustále nemocné děti a přezaměstnaní lékaři.

MUDr. Tomáš Lebenhart

stažený soubor (5).jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one