Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4068 | 88%)
Ne (283 | 6%)

Poruchami tlaku trpí dnes již většina dospělých lidí v tzv. civilizované části světa. Při správném způsobu života včetně myšlení k nim vůbec nemusí docházet. Navíc se dají dobře zvládat homeopatiky. Pokud však nemocní berou dlouhodobě chemické léky, dochází většinou k tzv. zakonzervování nemoci a tím i její nevyléčitelnosti. Vítězem se pak stává farmakoprůmysl…

Vysoký tlak(hypertenze):

Aurum metallicum 15 - protisklerotické působení na tepny, snižuje psychické napětí. Základní lék na vysoký krevní tlak, především u mužů pod psychickým tlakem.

Lachesis mutus 15 - zejména vhodný u žen, kde je v pozadí i hormonální složky a též psychická. Tlak bývá kolísavý.

Glonoinum 9 nebo 15 - dominují návaly krve do hlavy, opět hlavně u žen.

Aconitum 15 - také návaly do hlavy, podobný lék

Sulphur 15 - silný, červený člověk se sklonem k pocení a vzteku.

Cuprum metallicum 9 - lék na křeče, spasmy. Tedy pomáhá i tam, kde dochází ke spasmům tepenné stěny. V pozadí je vždy křečovitý postoj psychiky…

Arsenicum iodatum 9 - vhodný na sklerozu tepen u bledých, starších lidí.

Arsenicum album 9 - podobné, navíc silná zimomřivost a strach s neklidem. Působí i na nízký tlak.

Plumbum metallicum 9 nebo 15 - především u tepenných komplikací dolních končetin a sítnice. Obnovuje strnulé prokrvení a přispívá ke snížení tlaku.

Nízký tlak(hypotenze):

Gelsemium 15 - nízký tlak s bolestmi hlavy (ze zátylku do očí), poruchami zraku, otupělostí, točením hlavy, či pocitem lehké hlavy spojený s nejistotou při chůzi. Puls je slabý a rychlý.

Veratrum album 9 nebo 15 - nízký tlak s bledostí, pocitem chladu, potí se, sklon k průjmům.

Tabacum 15 - stav podobný pocitu nekuřáka, který vykouřil cigaretu. Kolaps, bušení srdce, pocit na zvracení, pocení, neklid, nepravidelný nitkovitý puls.

Tak to je základní sestava homeopatik, používají se samozřejmě i mnohá další i v kombinacích. Je třeba ošetřit cévní ale také psychickou složku, někdy i hormonální. Příště si řekneme jak na poruchy srdečního rytmu, které jsou rovněž velmi časté.

Obrázek týdne
BAB4FCE9-95FA-453F-A294-73D502D437B6.jpeg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one