Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Poruchami tlaku trpí dnes již většina dospělých lidí v tzv. civilizované části světa. Při správném způsobu života včetně myšlení k nim vůbec nemusí docházet. Navíc se dají dobře zvládat homeopatiky. Pokud však nemocní berou dlouhodobě chemické léky, dochází většinou k tzv. zakonzervování nemoci a tím i její nevyléčitelnosti. Vítězem se pak stává farmakoprůmysl…

Vysoký tlak(hypertenze):

Aurum metallicum 15 - protisklerotické působení na tepny, snižuje psychické napětí. Základní lék na vysoký krevní tlak, především u mužů pod psychickým tlakem.

Lachesis mutus 15 - zejména vhodný u žen, kde je v pozadí i hormonální složky a též psychická. Tlak bývá kolísavý.

Glonoinum 9 nebo 15 - dominují návaly krve do hlavy, opět hlavně u žen.

Aconitum 15 - také návaly do hlavy, podobný lék

Sulphur 15 - silný, červený člověk se sklonem k pocení a vzteku.

Cuprum metallicum 9 - lék na křeče, spasmy. Tedy pomáhá i tam, kde dochází ke spasmům tepenné stěny. V pozadí je vždy křečovitý postoj psychiky…

Arsenicum iodatum 9 - vhodný na sklerozu tepen u bledých, starších lidí.

Arsenicum album 9 - podobné, navíc silná zimomřivost a strach s neklidem. Působí i na nízký tlak.

Plumbum metallicum 9 nebo 15 - především u tepenných komplikací dolních končetin a sítnice. Obnovuje strnulé prokrvení a přispívá ke snížení tlaku.

Nízký tlak(hypotenze):

Gelsemium 15 - nízký tlak s bolestmi hlavy (ze zátylku do očí), poruchami zraku, otupělostí, točením hlavy, či pocitem lehké hlavy spojený s nejistotou při chůzi. Puls je slabý a rychlý.

Veratrum album 9 nebo 15 - nízký tlak s bledostí, pocitem chladu, potí se, sklon k průjmům.

Tabacum 15 - stav podobný pocitu nekuřáka, který vykouřil cigaretu. Kolaps, bušení srdce, pocit na zvracení, pocení, neklid, nepravidelný nitkovitý puls.

Tak to je základní sestava homeopatik, používají se samozřejmě i mnohá další i v kombinacích. Je třeba ošetřit cévní ale také psychickou složku, někdy i hormonální. Příště si řekneme jak na poruchy srdečního rytmu, které jsou rovněž velmi časté.

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one