Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)
Kdysi jsem byl na přednášce skvostné dr. Miriam Kabelkové… zaměřila svou hlubokou intuitivnost na hlavní čakry, jejich vztah k věku a nabídla pár homeopatik.

Její souhlas se zveřejněním již nelze získat… ale určitě by nebyla proti. Děkuji…

Čerpám ze svých starých (bohužel, dost stručných) poznámek. Přesto doufám, že to bude dávat smysl… Dotyčná homeopatika by měla příznivě ovlivňovat celou spirituálně-emočně-tělesnou rovinu, takže by se měla podávat po dohodě se zkušeným konstitučním homeopatem a to ve vyšších ředěních… Předávané postřehy vám mají sloužit spíše k inspiraci, zamyšlení. Nejde o návod…

1. čakra – do 7. roku života. Dítě se seznamuje s rodinou, do které přišlo. Učí se, adaptuje se. Hledá ztracené biologicko-emoční kořeny… PSORINUM. Potřebné zejména u rozvedených rodičů. Psorinum pomůže každému, kdo jakkoliv ztratil kořeny…

2. čakra – 7 – 14 let věku. Uvědomování si pohlaví. Možné s tím spojené poruchy: NATRIUM MURIATICUM nebo SEPIA – nelibost z vlastního těla, ev. mentální anorexie. Hlavně dívky. PULSATILLA – výrazný ostych před opačným pohlavím, až homosexualita… MEDORRHINUM – přehnané náklonnost k opačnému pohlaví, předčasné sexuální zkušenosti, násilnost. LACHESIS – žárlivost a rivalita vůči stejnému pohlaví – především opět dívky. LILIUM TIGRINUM – výchova v náboženském, zejména katolickém prostředí, potlačovaná biologická přirozenost, která se pak somatizuje a vede k depresím.

3. čakra – 14 – 21 let. Uvědomováni si, kdo jsem, jakou cestou půjdu, volba povolání… přijetí role oběť/tyran. Oběť: PHOSPHORICUM ACIDUM, SILICEA, CALCAREA PHOSPHORICA ev. CALCAREA SILICATA. Nechá si naložit víc než unese, nesmělost, ochota se poddat, pak nedostatek životní energie, vybitost až únavový syndrom, vyhoření… Tyran: Unikátní je LYCOPODIUM. Zbabělý tyran. Dále NUX VOMICA (nesnese odpor), MERCURIUS SOLUBILIS (revolucionář, nesnese útlak), HEPAR SULPHUR (borec, ale poraněn, zoufale ječí). AURUM METALLICUM – září v čele, ale nesmí selhat. Pak konec, deprese, sebedestrukce.

4. čakra – 21 – 28 let. Hledání partnera, láska/nenávist, zármutek, vztek, emoční ladění… Na kolik se cítí milován, přijat. PULSATILLA (aby byla milována, udělá vše…). LUESINUM – sebedestrukce, autoimunita, necitelnost, odpojení od „Boha“. CARCINOSINUM – vydat se pro druhé – opět až sebedestrukce.

5. čakra – 29 – 35 let. Umění sdílet. Na kolik se dokáže vyjádřit… Poruchy verbální komunikace (např. huhlání syna po otci), introverti. Nebo Nesrozumitelně brebentějí, moc potichu, není jim rozumět…Obraz NATRIUM MURIATICUM. Nebo mlčí, zadumaný… LACHESIS - naopak slovní vodopád, nekončí… STRAMONIUM – povídá ze strachu. ANTIMONIUM TARTARICUM – nevyřkl něco zásadního, uvízlo to někde v krku. Neuroticky odkašlává. Koktání – opakuje první slabiku – KALIUM BICHROMICUM, ARGENTUM NITRICUM, HYOSCIAMUS. 2. typ – nedokáže se překulit přes první slovo. Šíleně trapné, pokud ho neznají…CAUSTICUM, GELSEMIUM, CUPRUM METALLICUM.

6. čakra – 36 – 42 let. Jako děti viděly anděly, jasnozřivost, intuice – přináší problémy. Nelze o tom mluvit. Kdo je mimo: Ostatní nebo já? Asi já… STAPHYSAGRIA – potlačení. OPIUM – neschopnost se vyrovnat s novou realitou, zasekne se. Třeba i po narkóze (jiné vnímání světa), nebo třeba po povodních, válečné konflikty, uprchlické tábory…jsou mimo… otupělost (jako kdyby si dali opium…), taky feťáci… pomáhá k návratu do reality.

7. čakra – 43 – 49 let. Spiritualita, napojení na zdroj… bohužel, nepoznamenal jsem si žádné homeopatikum… takže – autopatie ze 7. čakry, přátelé…

MUDr. Tomáš Lebenhart

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one