Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4350 | 87%)
Ne (306 | 6%)
V polovici února v teplém počasí prorazily travou u mého domu bílé, žluté a fialové květy krokusu. Jejich pestíkům se říká šafrán. Z nich se potencuje homeopatický lék Crocus sativus – krokus setý.

Pokud vím, není často našimi homeopaty (včetně mě) doporučován. Patří tedy k tzv. malým lékům. Avšak i zde opakuji – není malých léků, neboť jakýkoliv lék, byť málo známý, pomůže-li uzdravit, stává se lékem velkým… Uvedu základní charakteristiku osobnosti Crocus sativum.

Hlavními rysy jsou atraktivita a agresivita – což připomíná vyloženě drogové léky jako je Cannabis indica. Na jedné straně tito lidé projevují láskyplné chování. Nešetří polibky, objetím a starostlivou péčí. Bývají často atraktivním středem večírků a mítinků. Rádi tančí a zpívají. A tak mohou připomínat Tarrentuly, Lachesis či Hyoscymaus. Ale Crocus se může náhle změnit a naštvat se. Pak může takový člověk být agresivní verbálně i fyzicky. Jde převážně o ženský lék, může kousat, škrábat a ječet. Někde jsem četl trefnou charakteristiku: Žena, jež objímá celý svět.

K takovému chování ji může vést např. situace zanedbávání ze strany silného partnera. Má pocit závislosti a potřebu být pro něj atraktivní, pociťuje, že ji jinak opustí. Následná agresivita a zuřivost je obranou proti ovládání z jeho strany. Pak může typicky přijít vlna lítosti a láskyplného chování…

Inu, takových žen je naštěstí jak šafránu, zdá se.

MUDr. Tomáš Lebenhart

P2223097.JPG
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one