Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808

 
Regenračné centrum

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3987 | 88%)
Ne (274 | 6%)

Arsenicum album – živý obraz

Arsenicum album (kysličník arseničný, neboli bílý arsen) je jedním z nejcennějších homeopatických konstitučních a situačních léků. V informační medicíně platí, že čím je zdroj informace toxičtější a nebezpečnější, tím je pak informace z něj léčivější. Arseniku jsem věnoval náležitou pozornost ve své knize. Dnes se k němu vracím, protože celý svět může prostřednictvím televize sledovat jeho živý obraz. Moje homeopatická mysl je doslova fascinována mužem, jenž přesně odpovídá učebnicovému popisu tohoto velkého léku. A tohoto stavu. Krátce zopakuji zásadní charakter osobnosti - a tím i léku Arsenicum album.

Fyzické rysy: Vše směřuje do bílé barvy (bílý arsen). Výrazná bledost pokožky, bílé vlasy, což ostře kontrastuje s obvykle hnědýma očima s temnými kruhy. Silná zimomřivost a neklid, který lze pozorovat hlavně v očích. Vystrašený, ostražitý pohled. Vyhublost, celková sešlost, vyčerpanost.

Psychika: Strach ze smrti, strach, že bude okraden, podveden. Svět mu připadá nepřátelský, nejistý. Očekává nebezpečí, nikomu nelze věřit - v kontrastu s touhou po opoře a ochraně od blízkých lidí. Tento rozpor mysli Arsenicum vyčerpává a dohání ho k patologické ostražitosti.

Tak a nyní se vás zeptám: Koho vidíme v těchto dnech pod tímto obrazem? Kdo je oním mužem? Kdo je tou bledou postavou, navíc oděnou od hlavy k patě do bílého šatu? Kdo se před naším zrakem pohybuje v chladných prostorách? No, nehlaste se všichni najednou…

Vidíme muže odcházejícího z papežského stolce a také z tohoto světa. Vidíme osamělého muže obklopeného kardinály a církevními hodnostáři, kterým nemůže věřit. Říkají to jeho oči, ale také fakta o tradičním intrikánství Vatikánu. To je můj homeopatický pohled.

Cítím, že by odcházející Papež potřeboval v tomto čase nějakého šamana nebo třebas Dalajlámu. A nebo Arsenicum album. Pak by se mu do království nebeského odcházelo lehce, smířeně se sebou i světem...


                                                     MUDr. Tomáš Lebenhart

Obrázek týdne
stažený soubor.jpg
Vtip týdne:
stažený soubor (2).jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Vyhledávání na webu


Magie, bylinky, čakry, kameny a další zajímavosti zde:
Tyto stránky vytvořil na systému WEBGARDEN


Doporučuji:


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one