Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Mnoho let jsem si přál setkat se s opravdovým mistrem ayurvédy. Jsou to obvykle lidé (Indové, Srílančané převážně) věnující této prastaré moudrosti a medicíně veškerou energii nejen mentální ale hlavě srdeční. A pravděpodobně několik po sobě jdoucích inkarnací. Jejich mistrovství vychází z vysokého záměru pomoci nemocným a je vedeno dévy (anděly) čili vesmírnou Láskou a Moudrostí.

Před týdnem jsem měl to štěstí, že jsem se několikrát setkal s Dr. Nalakou ze Srí Lanky. Poskytl mi mnoho rad a 3x mě ošetřil ayurvédsky a akupunkturou. Na Srí Lance vede ayurvédské centrum – www.ayurvedajeewakaasapuwa.com Vysvětlil mi, že tam provádějí skutečnou pančakarmu, včetně klystýrů a očistného zvracení – vamání. Nejde tedy o základní Detox + relax jako v ostatních turistických centrech.

Dr. Nalaka je velmi milý a bezprostřední. Emočně otevření. Nemá problém se mračit a rozčilovat, pokud nemocný nechce dodržovat jeho doporučení. Nechce takového člověka již vidět… naopak umí se smát a veselit se z drobností a to takřka neustále. Je na Západě poprvé, žasne, jak tu žijeme, jak jsme zrychlení, povrchní a hluboce nemocní. Jak špatně jíme. Velmi se raduje, může-li mluvit s někým, kde je naladěn podobným směrem jako on. Často iPhonem komunikuje se svou rodinou a ukazuje jim, co vidí a zažívá.

Obědvali jsme v plzeňské Indicko-nepálské restauraci Everest. Hned šel k velkému obrazu Buddhy a hluboce se poklonil. Bylo mu lhostejné, že lidé na chvíli přestali jíst a užasle hleděli na Nalaku. „Nikdy bych pod obrazem Buddhy nemohl jíst“, poznamenal již u objednaného stolu, užaslý nad našimi zvyky. Přesto v pokoře obdivuje, jak u nás vše funguje (ha, ha)… a má radost z každé ho setkání. Do Evropy přijel, aby si vydělal peníze pro své maséry a další zaměstnance. Na Srí Lance (a jistě i v celém tom regionu) je běžné, že zaměstnanci, pokud není pro ně práce, nepobírají žádný plat. Po dubnových teroristických útocích v Colombu znatelně ubylo turistů a mnoho lidí je tam bez práce a prostředků. Dr. Nalaka své terapeuty platí, když je teď i v jeho centru poloprázdno.

Vystudoval západní medicínu (6 let), pak ayurvédskou medicínu (dalších 6 let) a po té dva roky v Číně studoval akupunkturu u velkého mistra. Jednou týdně dochází do ayurvédské nemocnice v Colombu, kde pracuje jako lékař-konzultant. Ten chlap se mi opravdu líbí a dle všech referencí má výsledky. V Bentotě, kde má ayurvédské centum, spolupracuje s buddhistickými mnichy, ke kterým se běžný turista nedostane. Pokud na něco nestačí, požádá o spolupráci. Jedné ženě např. v Plzni řekl, po načtení jejích energií přes pulzy (měří pulzy i na prstech), že má v jemnohmotném těle nepřítele, že on nemůže pomoci… Takové věci se pak řeší v buddhistickém klášteře…

Někdy během zimy hodlám jeho resort navštívit a případně vzít i dalších pár zájemců. Rád přejdu na vyšší level. Na svém webu bude včasná informace.

Tomáš Lebenhart

stažený soubor (2).jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one