Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4350 | 87%)
Ne (306 | 6%)

Akutní autopatie pomocí vroucí vody

Jako velmi efektivní se ukazuje při zvládání akutních nemocí autopatická metoda, jež je z principu účinnější zejména při infekčních stavech.

 

Na nerez polévkovou lžíci plivneme nebo smrkneme. U malých dětí odebereme nově vybaleným kapátkem slinu či jiný sekret. Mezitím v rychlovarné konvici převaříme vodu. Pak nad umyvadlem pomalu vyplachujeme lžíci vroucí vodou - viz foto. Zbytek vody ze lžíce aplikujeme obvyklým způsobem na čelo. Je však třeba chvili počkat, až voda vychladne. Množství prolité vody je dobré postupně zvyšovat. Možno aplikovat několikrát denně.  Le.

 

P3042178.JPG

Dnes se u mě zastavil na kus řeči klient, který je velmi samostatný v provádění autopatie a vymyslel tuto formu. Dnes mi ze svých zkušeností poradil dlší zlepšení - a totiž při lití vroucí vody na lžíci vdechovat uvolňující se páru. A radí lít více z výšky, tedy z prudka. Začít od asi dvou deci a po cca decce stoupat až k 1,5 litru, což je plná konvice. Aplikovat nejen na čelo, ale i do úst - vlažnou vodu ze lžíce.

Le.

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one