Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Vodíková terapie - léčba molekulárním vodíkem ·

(Článek o účincích a vlastnostech molekulárního vodíku)

Proč stárneme? Proč jsme nemocní? Jednou z hlavních příčin je takzvaný „oxidační stres“. Hlavním zdrojem oxidačního stresu jsou mitochondrie, tzv. buněčné elektrárny.

Mitochondrie podle Wikipedie je membránově obalená organela, kterou lze nalézt ve většině (např. lidských) buněk. Dosahuje obvykle rozměrů v řádu několika mikrometrů. V buňce se jich může vyskytovat několik stovek, ale i sto tisíc.

Funkce mitochondrií se do jisté míry dá přirovnat k buněčné elektrárně, jelikož v nich díky procesům buněčného dýchání vzniká energeticky bohatý adenosintrifosfát (ATP) používaný jako „palivo“ k průběhu jiných reakcí v celé buňce. .Jako každá výroba ovšem i tato má svůj odpad. V tomto případě jde o agresivní formy kyslíku, jejichž hromadění způsobuje zmíněný oxidační stres. Přirozenému „odbourávání“ radikálních forem kyslíku(volných kyslíkových radikálů) brání příčiny vyvolané současným způsobem života. V neposlední řadě stravou, která už téměř z poloviny pochází ze zkumavek potravinářských chemiků.

Už dlouho víme, že akutní oxidační stres způsobuje vážné poškození tkání a stane-li se trvalým, je jednou z hlavních příčin mnoha častých onemocnění, rakoviny i zrychleného procesu stárnutí.

Ve vývoji účinných antioxidantů nevykazujících vedlejší účinky bylo přes všechny snahy farmaceutů a výživářů dosaženo jen sporých výsledků.

Objevila se však zpráva: japonští výzkumníci zjistili, že velký potenciál jako účinný antioxidant k léčebnému použití má molekulární vodík

Převratný objev V německém Nordenau byla v roce 1992 v břidlicové štole před hotelem Tommes objevena voda..., po jejímž pití se lidé rychle zotavovali z různých nemocí. Lidé začali vodě říkat „Wunderwasser“ neboli zázračná voda. Hygienický institut v Gelsenkirchenu však nedokázal vysvětlit, proč tato voda přináší tak vynikající výsledky a umožňuje rychlé zotavování z různých nemocí. Voda totiž nebyla ničím výjimečná. Vodu předali k analýze profesorovi Shirahatovi z Univerzity v Kjúšú (Laboratoř buněčné regulační technologie). A tak došlo k převratnému objevu. Profesor zjistil, že voda z Nordenau se liší od jiné vody tím, že obsahuje „aktivní vodík“ neboli

je nasycena molekulami vodíku H,. Toto zjištění spustilo lavinu výzkumů vlivu molekulárního vodíku na naše zdraví.

Biochemik Albert Szent-Gyoryi, nositel Nobelovy ceny, kdysi prohlásil, že palivem života je vodík, a ne kyslík, jak se obecně předpokládá. Ukázal také, že naše tělo do určité míry vodík skladuje, a to nejvíce v játrech. Játra ho nutně potřebují k neutralizaci volných radikálů při procesu čištění organizmu od jedů (detoxikace).

V roce 2001 to potvrdila skupina výzkumníků. Ti zjistili, že když udržovali zvířata v prostředí bohatém na vodík, byla tato zvířata významně chráněna před poškozením jater. Další výzkum pak ukázal, že vdechování 4 % vodíku významně chrání mozek před mrtvicí. Dokumenty US armády zase ukazují, že molekulární vodík účinné chrání proti poškození buněk ozářením a napomáhá jejich léčení. Zjistilo se, že naše tělo vodík potřebuje a jakmile se nadechneme, vodík ze vzduchu je okamžitě absorbován a využit buňkami a tkáněmi našeho těla.

Na základě publikovaných souhrnných poznatků v předních biomedicinských žurnálech lze prospěšné biologické účinky vodíku považovat za prokázané.

Vodík je nosičem záporných iontů a silně alkalizuje naše překyselené tělo. Proto je nám tak dobře u moře, kde příbojové vlny nepřetržitě uvolňují do vzduchu záporné ionty, z nichž mnohé jsou vodíkové.

Kromě nesmírně důležité alkalizace našeho těla však vědci objevili řadu dalších fenomenálních účinků molekul vodíku na naše zdraví: • Vodík (H2) neutralizuje všechny nebezpečné volné radikály, zatímco ty užitečné zachová. • H2 extrémně rychle zháší záněty ve tkáních tím, že neutralizuje látky, způsobující zánět (to znamená, že aktivní vodík likviduje příčinu zánětů a zachovává účinnost imunitního systému - na rozdíl od kortikoidů, které likvidují zánět tím, že zabíjí bílé krvinky. • Nejagresivnější a nejnebezpečnější radikál je hydroxylový radikál-OH. Deaktivuje enzymy v těle, čímž zastavuje důležité metabolické procesy. Poškozuje buněčné membrány, takže buňky nemohou správně fungovat a živoří nebo odumírají. Napadá DNA buněk tak, že dochází k roztržení DNA nebo zlomení chromozomů. ‘OH se přisuzuje podíl na vzniku rakoviny, Alzheimerovy choroby, roztroušené sklerózy a dalších nemocí. Vodík s těmito radikály reaguje a mění je na H2O, tedy vodu. • H2 snižuje množství zánětlivých cytokinů v těle (hormony podporující zánětlivost, které také mimo jiné poškozují mozek). • H2 neutralizuje celou řadu-toxinů včetně těžkých kovů, které jsou karcinogenní a tělo je neumí rozložit ani metabolizovat. Lékaři nemají nástroje, jak nás zbavit toxických kovů. Reakce našeho těla na těžké kovy vede často k falešným diagnózám (projevuje se to jako nemoci, které ve skutečnosti nemáme). Vodík se na toxiny a kovy váže a umožňuje tělu, aby je vyloučilo.

• H2 dokáže rozbít molekuly organických kyselin. Organické kyseliny jsou odpadní látky, vznikající při metabolizmu (jako například kyselina mléčná ve svalech po velké námaze). Tím, že je rozbije, umožní jejich rychlé odbourání, vyčištění organizmu a rychlou regeneraci, nárůst energie a zvyšování výkonu. • Aplikace kapek vody obohacené o H2 na povrch oka s oslabenou sítnicí,(volné radikály v důsledku glaukomu (zeleného zákalu) ukázala zlepšení tloušťky sítnice až o 70 %, a to už po několika dnech. • H2 ochraňuje zdravé buňky před toxickými účinky chemoterapie a léků, aniž by rušil účinky léku.

• V roce 2011 učinil Sanetaka Shirahata se svým týmem další významný objev: Vodíkové molekuly aktivují gen odpovědný za tvorbu antioxidačních enzymů, jako je kataláza, glutation peroxidaza a hemoxygenáza-1, které jinak buňky, pokud jsou zdravé, produkují podle potřeby.

Pokud vztáhneme účinky vodíku na problémy, které jsme si dosud popsali, je evidentní, že vodík dokáže pomoci řešit příčiny obrovského množství zdravotních problémů. Zháší záněty, urychluje hojení, zpomaluje stárnutí, detoxikuje tělo atd. To nejlepší na vodíku je to, že jeho molekuly jsou tak malé (0,24 nanometru - nejmenší ve vesmíru), že pronikají i tam, kam se žádné jiné antioxidanty nedostanou. Poskytují tedy ochranu jak mimo buňky, tak i uvnitř buněk. Pronikají bez zábran až k buněčnému jádru a chrání tak DNA. A dostanou se dokonce i přes hematoencefalickou bariéru v mozku a chrání náš mozek před volnými radikály, záněty a toxiny. Ze své podstaty vodík alkalizuje jak celé tkáně, tak i vnitřek buňky.

Prostředí se správným pH je nepřátelské vůči všem zánětům i vůči všem patologickým bakteriím a parazitům. Tím působí přímo proti patologickým projevům včetně rakoviny. Dá se tedy říci, že vodík překonává všechny dosud známé antioxidanty.

Naše tělo není schopné produkovat vodík. Vědci však objevili, že za normálních okolností bakterie E. coli vyprodukuje asi litr vodíku za den kvašením nestravitelných sacharidů. Jenomže náš tragický životní styl způsobuje, že ho potřebujeme více (máme mnohem více volných radikálů a zánětů, se kterými tělo bojuje) a střevní flóra ho produkuje méně (bakterie E. coli má málo přirozené potravy, kterou k tomu potřebuje).

Je užívání molekulárního vodíku bezpečné?

Žádná ze 4 500 studií o vodíku neprokázala žádné škodlivé účinky molekulárního vodíku. Odpověď na otázku, jak zabránit usazování cholesterolu v cévách a dalších příznaků dlouhodobých a civilizačních chorob máme tedy vyřešenou. Účinky molekulárního vodíku jsou výborné a bez léků.

Jak získat dostatek molekulárního vodíku do těla?

Vědci zkoušeli různé metody, jak zajistit pozitivní účinky vodíku na lidské tělo: Vdechování, koupele ve vodě obohacené vodíkem, injekce obohacené vody, kapání obohacené vody do očí a doplnění střevní flóry o potřebné bakterie. Metoda vdechování a koupelí se brzy rozšířila a např. v Japonsku ji lidé běžně využívají. Nicméně je to finančně velmi nákladné nebo to vyžaduje docházet někam, kde mají drahé přístroje. Výše uvedený text byl vznikl také s využitím upraveného úryvku z knihy Tomáše Kašpara – Krutá Hra o Tvé zdraví.

Optimální řešení se našlo. Je to pití obohacené vody molekulárním vodíkem. Celosvětový vynález, membrána PEM je součástí generátorů na sycení jakékoliv vody molekulárním vodíkem. V současné době existují zařízení, která je možno pořídit k osobnímu i domácímu využití, popřípadě i v kancelářích, ordinacích, firmách apod.

Molekulární vodík, je tak silný antioxidant, že se dostane díky tomuto přístroji všude po těle, až do mozku, jako voda z Lurd... Navazuje patogeny, volné radikály v těle a opravuje tím buňky.

Zařízení, které upravuje pitnou vodu, jejímž používáním se zlepší většina problémů ve vašem zdravotním stavu se nazývá Generátor vody sycené vodíkem. Moderní životní styl, znečištěné prostředí, stres a nevhodná strava způsobují, že se v našich tělech hromadí mnoho škodlivých látek. Pokud tyto toxiny nejsou včas odstraněny, mohou našim tělům i myslím škodit a urychlit stárnutí našich vnitřních orgánů. Očistou je míněno odstranění toxinů ze zažívacího traktu, z krevního řečiště, plic, kůže a dalších orgánů, aby mohly řádně fungovat.

H2 365 EDENLIVE - Přenosný generátor vody sycené molekulárním vodíkem Již nemusíte jezdit do Lurd pít vodu, můžete pít vodu 365 dní v roce Rozměry 70 x 60 x 218 Hmotnost 320 g Materiál: Tritan, Ti-Pt Počet cyklů na jedno nabití až 30 Kapacita 365 ml Adaptér: VSTUP AC 100 – 240 V, 50/60 Hz VÝSTUP DC 5V, 2A AKU 3,7 V, 1100 mAh Doporučen pro: Potlačení únavy po náročné fyzické venkovní aktivitě Pití vody sycené vodíkem ze zařízení H2 365 pomáhá potlačit únavu a uhasit žízeň Vážné zájemce o potraviny a výživu s antioxidačními vlastnostmi (např. vitamíny) k vyloučení volných radikálů z těla Pitím vody sycené vodíkem ze zařízení H2 365 místo obyčejné vody pomáháte vylučovat škodlivé látky z těla. Všichni, kdo často pijí vodu mimo domov, protože podnikají mnoho venkovních aktivit. Se zařízením H2 365 můžete pít vodu sycenou vodíkem kdykoli a kdekoli

Chráněno patentem PEM – POLYMEROVÁ ELEKTROLYTICKÁ MEMBRÁNA ISO 9001 /ISO 14001 Patent Díky této membráně je možné již za 2 minuty nasytit jakoukoli obyčejnou vodu, filtrovanou osmózou i destilovanou vodu – vodíkem ve výši 900 – 1200 ppb!! I přes vysoký obsah rozpuštěného vodíku a redukční potenciál ORP až -400 mV zůstává zachováno neutrální pH!! Jednoduché nabíjení přes USB Certifikováno jako zařízení snižující přecitlivělost organismu na alergeny

MYSUSO od EDENLIVE – Domácí generátor vody sycené molekulárním vodíkem

- obsah 1, 5 litru.– Účinná certifikovaná voda sycená vodíkem pro použití ve zdravotnictví a kosmetice!! Zajišťuje koncentraci vodíku 1000 ppb již po 12 minutách chodu Funkce automatického čištění elektrod – chrání elektrody, aby neustále zajišťovaly maximální koncentraci Lze použít pro všechny typy pitné vody (systém využívá nový koncept polymerové membrány PEM, takže lze použít i destilovanou vodu i vodu čištěnou reverzní osmózou. Vysoká redukční účinnost – Oxidačně redukční potenciál (ORP -450 MV) Ekologicky šetrný materiál nádoby – Není nutno se obávat uvolňování ekologicky škodlivých hormonů Přístroj se automaticky každých 10 minut rozběhne, aby koncentrace vodíku neklesla, takže máte k dispozici vždy vodu s vysokým obsahem vodíku.

 

Vodíková terapie - léčba molekulárním vodíkem EdenliveDát stránce To se mi líbí · 11 červenec v 15:46 ·

Článek o účincích a vlastnostech molekulárního vodíku Převratný objev V německém Nordenau byla v roce 1992 v břidlicové štole před hotelem Tommes objevena voda...

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one