Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4350 | 87%)
Ne (306 | 6%)
Dopis mé oblíbené literární postavě
Napsala Anežka Kratěnová ve Dvoře Králové nad Labem dne 10.12. 2019
 
 
 
Ahoj Malý princi,
 
jsem moc ráda, že ti mohu takto psát. Nevím, jak se tento dopis dostane na tvou malinkatou planetku, ale i tak věřím, že si cestu najde. Chtěla bych Ti napsat, jak se život na Zemi změnil od Tvé poslední návštěvy. Vím, že když jsi tu byl naposled, viděl si jen zlatavou poušť, dlouhou táhnoucí se louku, vysoké stromy a krásně smějící se růže pod modrou oblohou, ale od té doby se toho hodně změnilo. Na místo louky stojí dnes šedé sídliště, stromy se proměnily ve veliké sloupy s elektrickým vedením, v poušti je čím dál tím více zdrchaných lidí toužících po kapce vody a růže se začaly zavírat do velikých skleněných krabic.
            V dnešním světě se stará každý sám o sebe, hlavně teda dospělí. Přijde mi, že mezi sebou závodí. Soutěže jsou hlavně o postavení v práci, místa na parkovišti, zlatavé peníze, ale také třeba o kuře v obchodě za zvýhodněnou cenu. Děti se také hodně změnily, staly se závislými na počítačích, telefonech… A spíše je zajímají přátelé na zářící obrazovce, než ve skutečnosti.
            Jak asi víš, blíží se vánoce, na které se všichni těší (alespoň to říkají), ale mně přijde, že se spíše těší na drahé dárky, bez kterých by to nebyly vánoce, než na vánoce takové. Uniká podstata vánoc, ten pocit bezpečí, radosti, že jsme s rodinou, s lidmi, kteří nás milují a hlavně kouzlo vánoc, které tu stále mezi námi je!
            Věřím, že dopis doletěl na správnou planetku a něco nového ses dozvěděl. Byla bych moc ráda, abys naši planetu navštívil a vzkázal lidem, že to co je důležité, je očím neviditelné.
            Měj se krásně a občas si vzpomeň na Zemi.
 
 
 
Malý princ
Hvězda, která se směje
284 21
S laskavým souhlasem malé autorky a její maminky přetiskuji na své stránky. V to čase jí bylo 14,5 let... vzkázal jsem jí, aby PSALA! Le.
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one