Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Je rozumné očkovat na cokoliv během koronavirové epidemie? A dostaneme nakonec vakcínu pro kuřata?

Vážení,
dovoluji si Vám zaslat stanovisko k možným rizikům, která by během koronavirové epidemie mohlo způsobit očkování ať už dospělých či dětí. Ministerstvo zdravotnictví by mělo zvážit, zda-li vyhlasí doporučení odsunout během koronavirové epidemie jakákoliv očkování.
Článek naleznete níže v e-mailu nebo na adrese:
https://www.poockovani.cz/zpravy/clanky/email/je-rozumne-ockovat-behem-koronavirove

S pozdravem
Václav Hrabák, Poočkování, z. s.
603 743 049

-----

Je rozumné očkovat na cokoliv během koronavirové epidemie? A dostaneme nakonec vakcínu pro kuřata?

Marketing farmaceutických firem bezohledně zneužívá současnou epidemii koronaviru a doporučuje očkování proti chřipce (1) (2). A současně Ministerstvo zdravotnictví, které se možnou epidemií koronavirem velmi aktivně zabývá, zatím nedoporučilo, aby lidé různá očkování, včetně povinného, raději odložili. Přitom podle odborníků jakékoliv očkování během epidemie může přinést zvýšení rizik.
Po každém očkování, i když se nevyskytnou žádné vážnější následky (jako dlouhodobé či trvalé poškození imunitního nebo nervového systému), dojde k oslabení imunitního systému. Propagátoři očkování se to sice snaží bagatelizovat, ale zkušenosti říkají, že po očkování je organismus náchylnější na různé infekce včetně infekcí horních dýchacích cest. Mnoho lidí se shoduje v tom, že po očkování proti chřipce byli během zimy celkově nemocnější s různými virovými infekcemi a že průběhy těchto nemocí byly mnohem horší než obvykle, často i horší než při klasické chřipce. A samozřejmě se již na chřipku očkovat nikdy nenechají. To je také důvod, proč má tak málo lidí zájem se proti chřipce očkovat. Vlastní negativní zkušenosti nemohou být převáženy sebenákladnější reklamní kampaní.
V době, kdy se koronavirus objevil i v České republice, bychom rozhodně měli celkově podporovat imunitu a vystříhat se čehokoliv, co by ji mohlo oslabit. A právě očkování je metoda, při které imunitní systém produkuje protilátky proti jednomu konkrétnímu původci onemocnění (respektive například u hexavakcíny proti šesti), současně se snaží detoxikovat organizmus od všemožných toxických látek obsažených ve vakcínách, a vůči jiným infekcím může být zranitelný. Koronavirus je nebezpečný hlavně pro starší a nemocné jedince, takže u zdravých dětí bychom se zdánlivě nemuseli vážnějších následků obávat, nicméně bychom ani u nich neměli hazardovat s tím, co jim může jejich imunitu oslabit.
Přejeme všem, aby epidemii přečkali co nejvíce v pořádku; jakýkoliv nadměrný stres, strach ze sledování zpráv a panika mohou jen oslabovat imunitu. Naopak dobrá nálada, dobrá strava, dostatek vitamínů, minerálů a různé přírodní doplňky mohou imunitu podpořit. A je možné cíleně proti koronavirové infekci preventivně i léčebně užívat homeopatika dostupná i v českých lékárnách (http://www.homeoinstitut.com/Homeopaticka-prevence-a-lecba-koronavirove-infekce.html 3). Očkování bychom si v této době měli rozhodně rozmyslet.
Vzrůstající panika samozřejmě zvyšuje poptávku po vakcíně na současný koronavirus covid-19, a tím současně při počtu zájemců i cenu dosahující astronomických výšin. Médii před nedávnem proběhla zpráva, že vakcína bude nejdříve za osmnáct měsíců. Nyní se objevila informace, že Izraelci z vakcíny určené drůbeži proti jinému druhu koronaviru pouhou modifikací (co to bude asi za modifikaci?) vytvoří vakcínu pro lidi na covid-19. A že bude hotova do několika týdnů.(4) Pro lidi dlouhodobě manipulované médii a reklamou farmafirem se to může zdát jako pozitivní zpráva. Pro lidi, kteří z vlastní zkušenosti vědí, co hrůzného může očkování vyvolat, zní tato zpráva velmi děsivě. A samozřejmě ještě děsivěji potenciální možnost, že se tuto kuřecí vakcínu bude někdo snažit rozdávat zdarma (tedy ji zaplatíme všichni) anebo dokonce povinně. Držme si palce a doufejme, že snad nedojde k něčemu mnohem děsivějšímu, než je samotná epidemie koronaviru.
Václav Hrabák
(1) Očkování proti chřipce – prodloužení
https://www.ockovacicentrum.cz/cz/ockovani-proti-chripce-ukonceni-ke-konci-ledna

(2) Báli jste se chřipky a chránili se? Teď vám to může pomoct v době koronaviru
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bali-jste-se-chripky-ted-vam-to-muze-pomoct-s-koronavirem-87447

(3) Homeopatická prevence a léčba koronavirové infekce
http://www.homeoinstitut.com/Homeopaticka-prevence-a-lecba-koronavirove-infekce.html

(4) Vakcína proti koronaviru bude do několika týdnů, slibují Izraelci
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/vakcina-proti-koronaviru-bude-do-nekolika-tydnu-slibuji-izraelci-40314894
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one