Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)
Hormonální antikoncepce - "PILULKA PO" bez lékařského předpisu !!!!!Tak to je mazec...lidi vůbec neví, jak taková dávky hormonů rozhází menstruační cyklus, jak naruší jemnou rovnováhu ženy a navíc, že může být použita maximálně 1x za 3 měsíce... a klidně už holčinám od 16 let... no to je fakt masakr!!!! Jen tak dál...... a pak se někdo diví, že jsou ženy čím dál víc neplodné??? Asi právě to je záměrem.....

Změna registrace postkoitálních kontraceptiv s levonorgestrelem
Změna registrace postkoitálních kontraceptiv s levonorgestrelem

Sekce registrací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) oznámila, že způsob výdeje postkoitálních kontraceptiv s obsahem levonorgestrelu, přípravků Postinor-2 a Escapelle, se od 19.5.2015 mění. Přinášíme podrobnější informace.

Jak uvádí na svých webových stránkách Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), u léčivých přípravků - postkoitálních kontraceptiv Postinor-2 (registrační číslo 17/834/99-C) a Escapelle (registrační číslo 17/168/07-C), vydávaných dosud "bez lékařského předpisu s omezením", dochází od 19. 5. 2015 ke změně způsobu výdeje tak, že přípravky budou vydávány bez lékařského předpisu. Souvisí to s postupným uvolňováním výdeje přípravků postkoitální kontracepce. Do listopadu 2011 byly tyto přípravky vydávány na lékařský předpis, později bez lékař ského předpisu s omezením (mj. mohly být takto vydávány jen ženám od 16 let věku); nyní bylo uvedené omezení zrušeno.

Přípravky Postinor-2 a Escapelle obsahují hormonální účinnou látku levonorgestrel. Přípravky jsou indikovány jako nouzové (postkoitální) kontraceptivum pro použití do 72 hodin po nechráněném sexuálním styku anebo po selhání použité metody kontracepce.
MUDr. Martina Kormundová, Jaroměř

---

Zdroj: Sekce registrací SÚKL

21.05.2015
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one