Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (306 | 6%)

Bývalý hlavní hygienik Vít dostal jen podmínku

Bývalý  hlavní hygienik MUDr. Michael Vít Ph.D., který se za svého  působení na Ministerstvu zdravotnictví vyznačoval řadou kontroverzních počinů v oblasti ochrany veřejného a pracovního zdraví vč. ochrany proti neionizujícímu záření, vyvázl u pražského soudu v létě 2015  pouze s tříletým podmíněným trestem a peněžitou úhradou 1,7 milionu Kč za zadání tří pochybných poradenských zakázek, jak se můžete dočíst níže v převzatém článku, k němuž připojujeme několik doplňujících informací. Původně mu hrozila trestní sazba 2-10 let nepodmíněně. Trestní oznámení na Víta podala již na jaře 2011 organizace Transparency International a odhalila tím médiím možné trhliny v jeho morálním profilu, které nakonec vedly k jeho demonstrativnímu odvolání tehdejším ministrem doc. MUDr. Leošem Hegerem (TOP09).

Nejenom trestní kauza

Bohužel širší veřejnosti zůstalo přitom utajeno několik dalších podstatných věcí. Za prvé to, že kromě žalovaného trestně právního skutku, Vít za svého působení na MZ ČR stál za několika velmi spornými a bohužel zřejmě právně nepostižitelnými rozhodnutími a kauzami z oblasti ochrany veřejného zdraví (příklady viz zde). Bývalý náměstek a hlavní hygienik totiž vynikal enormní pružností a vstřícností vů či různým politickým objednávkám, lobbistickým tlakům i vazbám na zájmové skupiny, pokud shodou okolností kolidovaly s žádoucími zásadnějšími stanovisky v oblasti ochrany veřejného zdraví. O dalších možných důvodech se lze jen domnívat. 

Z postu odvolán, vliv mu zůstal

Přestože setrvání Víta ve funkci náměstka MZ ČR a hlavního hygienika nebylo vzhledem k zahájené trestní kauze před lety již udržitelné, je méně známo, že mu bývalý ministr Heger (nyní poslanec a místopředseda TOP09) stači l za jeho věrné služby ještě zařídit mediálně méně sledovaný, ale důležitý a odborně vlivný post vedoucího Centra hygieny práce a pracovního lékařství ve Státním zdravotním ústavu Praha, kde má Vít do současnosti pod sebou 4 oddělení a 8 národních referenčních pracovišť. U rozhodujících činitelů totiž ani mediálně sledovaná trestní kauza, natož další problematické záležitosti, nestačily zásadněji nahlodat udržované image jeho odborného profilu s původn ě nepopíratelně zdravým jádrem, postupně však zjevně a zásadně zdeformovaným působením na vlivném ministerském postu a řadou pokušení z toho vyplývajících.

Vzhledem k naprosto nevyhovujícímu, téměř "kafkovsky" zabarvenému úřednímu postupu (stížnost je předána k vyřízení tomu, na koho je stížnost podána, přičemž v odpovědi je ale podepsán vedoucí úředník věcně příslušného odboru!), jakým Úřad vlády, Ministerstvo zdravotnictví a odbor hlavního hygienika běžně řeší odborné otázky i případné podněty a stížnosti veřejnosti, pak dochází ke zřejmému parado xu. Většinu odborné problematiky vč. stížností obyvatel totiž řeší odbory MZ ČR ve velmi úzkém spojení právě se SZÚ a v řadě případů v podstatě jen formálně reprodukují stanovisko pracovišť tohoto ústavu. Tímto zůstal po řadu let a snad dokonce nadále zůstane MUDr. Vít díky svým vazbám stále na vlivné pozici, z níž mohl a stále ještě může nenápadně a po svém způsobu ovlivňovat v řadě případů veřejné zdraví praktick y stejně, jako to prováděl léta předtím z jiného postu. Směrem dolů tak činí zčásti za součinnosti osob, které ve funkcích podporoval za projevené služby již dříve,  osob, jež jsou jemu nejenom podřízené, ale i různým způsobem zavázané či spřízněné. Směrem nahoru pak za využití dříve nabytých klientelistických a politických vazeb.

Pokud tedy dnes pošlete stížnost či podnět adresovaný současnému hlavnímu hygienikovi MUDr. Vladimíru Valentovi Ph.D., buďte ubezpečeni, že odpověď budou vypracovávat přímí podřízení bývalého hlavního hygienika, nyní po mnoha letech nepravomocně odsouzeného.  Více zde:

Zdroj: http://1elektrosmog.pise.cz/186-byvaly-hlavni-hygienik-vit-dostal-jen-podminku.html

 S pozdravem

VŠE NEJLEPŠÍ VŠEM !

přeje Ing. Ruda Vondřich       

http://rozkvet.cz

https://www.facebook.com/groups/1065685226835698/

https://www.facebook.com/ruda.vondrich

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one