Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Ostrov nedávno zasažený teroristickými útoky ve svém hlavním městě v těchto dnech nežije běžným životem… Mnohé vlády světa vydaly alibistická varování svým občanům, před cestou na Srí Lanku. V důsledku těchto prohlášení a také díky strachu živeného dennodenním zpravodajstvím zaměřeným na násilí a katastrofy, je ostrov takřka vylidněn od turistů. A to je pro jako Česko malou a navíc chudou zemi do značné míry závislou právě na turizmu problém.

Mohu snad odpovědně prohlásit, že není žádný reálný ani logický důvod pro rušení plánované cesty do této krásné země. V Colombu a kolem křesťanských kostelů a dalších strategických objektů je bdělá vojenská ostraha a policie koná vše potřebné. Zdá se, že Srí Lanka je v těchto dnech a týdnech tou nejbezpečnější destinací. Když si odmyslíme tíseň způsobenou nepřítomností turistů, vidíme, že život zde pulsuje normálním běžným způsobem, Překypující trhy a obchody, spousta lidí na ulici, křesťané, buddhisté a muslimové v běžném, přirozeném propojení, konají se svatby s 200 – 300 hosty a slaví se májové buddhistické svátky. Navíc počasí je navzdory počínající monzunové sezóně nebývale slunečné. Jsem tu týden a nezapršelo… Místní obyvatelé včetně menšinových muslimů aktivně spolupracují s policií. Právě muslimové jsou možná na IS naštvaní nejvíce, protože zejména jejich pouliční byznys je teď na bodu mrazu.

Nejsem mluvčí žádného Ministerstva zahraničí, ale mohu vřele doporučit cestu na Srí Lanku, pokud jste o ní uvažovali nebo ji plánovali. Zachovejme klid a selský rozum. Tady je po všem. Navíc přirozeně padají ceny… Aju bowan! (Dlouhý život – sinhálský pozdrav).

Tomáš Lebenhart, 12.5.2019

stažený soubor (2).jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one