Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Gatti stál ve svém lékařském pokoji, který byl vlastně takovým malým bytem se sprchovým koutem a toaletou a samozřejmě moderní kuchyňskou linkou se stříbřitou mašinkou na kafe… postavil se proti nebezpečnému a nezvanému návštěvníkovi a instinktivně si založil ruce za hlavu – aby snad lépe čelil nutkavému popudu po něm skočit. Bylo mu jasné, že mafioso je ozbrojen a není v budově sám. Je tedy v pasti. Zhluboka dýchal a opět analyzoval možnosti. Došlo mu, že na jeho oddělení musel pracovat někdo s napojením na Cosa Nostra. Mimo Macchiaty nemohl vyloučit nikoho. „Prý jste mou holčičku řezal za živa…“, tence zakňoural. Pokojem se rozhostilo mrazivé ticho. Klimatizace tiše bzučela, lednička v jiném tónu taktéž. Bezvýrazně hleděl na lékaře. „Toužím po tvém srdci, chlapče“, odklepl popel na pohovku. „Sežeru ho na cibulce a tymiánu.“ Gatti cítil, jak se mu sevřel žaludek. V uších mu začalo nepříjemně hučet. Spustil paže podél těla a měl pocit, že se vše odehrává jakoby pod vodou. „Máme tvou matku. Pomůže mi pak v kuchyni…“ Muž vyloudil křivý úsměv.

Tohle opravdu neměl říkat. Chirurg disponoval (možná, více než jiní lidé z ostrova) citem pro mafiánské energie. Měl navíc profesionální instinkt propojený s analogovým myšlením. Perfektně sehrané mozkové hemisféry. Uměl prohlédnout člověka, s kterým měl co do činění. Tato požehnaná kombinace nyní vyburcovala jeho vědomí a sevření strachu rázem povolilo. Uvědomil si, že ten ubožák kecá. Snad všemi smysly pocítil, že má před sebou, zvrhlíka, který čelí otřesu z vraždy své dcery a kompenzuje si jej sadistickým machrováním. Mozek jel naplno, jako v ambulanci či na sále. Byl opět ve svém živlu. Stále pod vodou, leč náhle byl rybou! La barracuda. Během několika vteřin se v mozku proťala fakta s pocity. Spouštěčem byla informace o matce. Věděl, že je v Mesině u svého bratra. Od smrti děvčete uplynulo málo času na zjištění, kde je a její případné uchvácení. Zapojil chirurgické myšlení. Viděl jeho silnou a sytě žlutou vrstvu podkožního břišního tuku. Jeho kuličky tvořily nechutné shluky kolem střev a jater. Když játra pomyslně rozřízl, viděl tuk i uvnitř. Viděl tam i nadbytečné vazivo. Viděl tuk i v jeho žilní krvi. Byla nehezky zažloutlá a lepila se na stěny cév i rukavice… Gatti vracel energetický úder, aniž otevřel ústa.

Pocítil tunu cukru, jež prošla jeho tělem a krví, jeho mozkem a slinivkou, dlouho by ji v břiše hledal – rozbředlou na kaši. Viděl jeho glykemický profil. Odečítal v duchu hodnoty cholesterolů a triglyceridů. Ale i testosteronu. Tenký hlas, krátké prsty, bambulkovitý nos a odstálé uši mu prozrazovaly jeho zoufale nízkou hladinu. Ten chlap nemá koule, blesklo mu hlavou. Viděl legračně malé kuličky v luxusním prádle. Skoro jako ty tukové v jeho rozřízlé břišní stěně. Drsný biograf nezadržitelně běžel… tyto příšerně barvité scénáře mu automaticky nabíhaly zejména v těsné přítomnosti žen… Ale o tom, jak víme, později… Není to teď důležité. Teď je důležité přežít. Vše ostatní musí stranou. Inteligence divocha v džungli. Viděl muže, pánovitě se rozvalující na jeho pohovce s přesností magnetické rezonance. Pohlédl na jeho drahé, ale špinavé boty. Malé číslo. Všechno sedí. Věděl, že chlapa dělají koule, ne penis. Gli uovi. Vejce. La fabrica del testosterone.

Dr. Gatti občas, spíše ze společenských a prestižních důvodů zašel do městských lázní ve starořímském stylu, ovšem moderně vybavených. Tradičně pánská záležitost. Po dvou hodinách upocených filozofických debat a té příšerné změti šourků, povadlých penisů, prošedivělých knírů, bradek a řídkého pubického ochlupení, přímo šílel po ženě. Přistihl se, že hlavně proto tam chodí. Vynechání snídaně před slavnostním obědem… Aranžmá grandiózní změny. Pouhá představa

napjatého bílého pásku podprsenky lehce zařízlého do pružného podkoží zad mu okamžitě navodilo dravou touhu. A což teprve okraj kalhotek... No, prego, no! MADONNA! Si, si, si - měl potíže s erekcí. Dostavila se kdykoliv – mimo pracovní nasazení. Ve sprše, v autě, v divadle… Nevhodně, drze, skandálně. Stačila letmá představa. Někde zahlédl atraktivní ženu, či si na ni jen letmo vzpomněl… Někdy si ji přímo vymyslel. Otevřel se tak oceán možností… rozhodovat o všem – a někdy dovolit, aby o všem rozhodovala ona.

Na vojně si zažil své – rok sloužil na ošetřovně americké letecké základny Aviano – daleko na severu, tam kde jsou Benátky. A tak mohl, mimo místních tmavovlasých dívek, občas sevřít v náručí „The blond calendar woman“ - o dobrých deset let starší, a třeba v hodnosti seržanta odněkud z Texasu či Tennessee… Rozpuštěné „capelli biondi“ by ho patrně probraly i z dobře nadávkované narkózy… A čistě vyholený rozkrok, v katolické Itálii počátku 21. století pociťoval jako mnohem větší drama než burácení motorů na nedalekých ranvejích. Fakt že na něm sedí sténající žena, která prošla náročnými psychickými i fyzickými testy US ARMY, jež ovládá tři druhy bojového umění a taky uragán mířící nadzvukovou rychlostí daleko na jih, tam, kde je Benghází… která se teď absolutně neovládá – mu dával smysl. Palivo pro jeho motory. Ano, Gatti je erotoman. I na italské poměry. I na sicilské. Dvě odlišné energie v jednou ubohém těle… „Troppo, troppo, per uno italiano bello“, trochu moc na jednoho krásnýho taliána, dramaticky si stěžoval (s rukama u hlavy) ve svém oblíbeném baru kámošům nad skleničkami rudého Teroldego rotaliano…pod neodmyslitelnou obrazovkou, na níž pobíhali římští fotbalisté, v lítém boji s těmi od Neapole a hystericky se chytali za kolena či hlavu, podobně jako i tutti amici di bar… Někde v planetárních tranzitech se mu neustále poflakovali Gemini, chcete-li Twins – tedy Blíženci, abyste tomu dobře rozuměli. Nyní ale bojoval o život. O svůj… takže legrácky stranou.

Měl před sebou slabocha. Už jen to, že přišel osobně, naznačovalo jistý nedostatek nadhledu a dále samotný fakt, že mu někdo odpráskl dceru přímo v jejím domě, musel nějak souviset s tím, že měl ke skutečnému Kmotrovi dost daleko. Problemo grande, bylo, že se uměl narodit do správné rodiny… To Gatti nemohl podcenit. Potřeboval nyní jediné, čas! Pár minut. Musí dát bleskové pokyny asistentce. Logický výstup: Musím to prase obelstít nebo omráčit. Intuitivně předstíraje silné rozrušení, těkavě se rozhlížel po místnosti. „Co mám teď dělat, pane?“, zeptal se ustrašeně, aby ho udržel v pocitu, že dokonale ovládá situaci. „Dáš mi svůj mobil“, nastavil masitou dlaň, „a pak spolu pojdeme dolů. Svezu tě autem. Celou dobu budeš zticha.“ Rozepnul si sako a Gatti tak mohl spatřit, to předvídal - pistoli v pouzdře pod jeho levou paží. Všiml si, že ji má „na volno“, aby ji mohl rychle vyndat. „Mám venku pár lidí. Doprovodí nás…“ Žádné překvapení. Z výrazu „pojedeme“ dolů, usoudil, že další problém bude u výtahu… Lékař se rozhodl pro oba způsoby. Obelstí ho a omráčí jeho vlastní zbraní.

Dnešní porce je tak akorát, co říkáte? Brzy bude další… zatím si něco dělejte.

 

Tomáš Lebenhart

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one