Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Pár vět na počátek

 

Ne, nejde o cestopis. Spíše než cokoliv jiného, půjde o cestu mořem emocí a vášní, nejistoty, strachu, zrady a zvrhlých myšlenek. Světem hlubokých vyznání a šílených snů. O cestování rozpálenou, skalnatou krajinou lidské psychiky, kde puklinou občas vyrazí k nebi překrásná květina či zaduní Etna a zem se zachvěje... Poslyšte dramatický příběh dvou psychopatů – a buďme k nim, prosím, shovívaví. Neboť mezi vášnivým životem a psychopatií není hranic. A život je třeba žít vášnivě. Odvážně a riskantně. Opakem života není smrt. Opakem života je lhostejnost, vlažnost, setrvačnost. Strach se lišit nám bere šanci opravdu žít. Naši hrdinové jsou jiní, než je v kraji zvykem a mají mnoho společného. Například jsou oba zkušení lovci, obdařeni energií šlemy. Jsou nepřehlédnutelní. Svět se točí podle nich. Hrají vysokou hru. Je zde ovšem něco, co je naprosto odlišuje, něco, co mají přímo opačné – pohlaví!

Potečou drahá vína, potečou slzy i krev, budou létat ostrá slova i ocelové kulky. Počasí se může nečekaně a prudce měnit. Je to pokus o erotický thriller. Sám nevím, jak to dopadne. Vím teď jediné: Budete jej číst s tlukoucím srdcem a čas od času zrychleným dechem. Se stejnou energií budu text tvořit. Patrně budeme zažívat stejné pocity… není to lákavé? A upřímně – chci pobavit hlavně sebe. Buďme i k SOBĚ shovívaví.

Tomáš Lebenhart

 

Dr. Enzo Gatti

 

Dovolte, abych vás zprvu seznámil s doktorem Gatti. Narodil se na Sicílii v roce 1977. Uprostřed žhavého léta, ve znamení Lva. Rod Gatti pochází z Catanie a i když o tom v rodině nepadlo ani slovo, všichni ve městě (tutta la cita) věděli své. Že byl historicky propojen s organizací Cosa nostra. Jeho předci vlastnili mnoho vinic ve východní části ostrova mezi přímořskými městy Taormina a Catania. Dottore Gatti by vám mohl, pokud by k vám byl z nějakého důvodu důvěrný (mohlo by to nějak souviset i se sicilským vínem), říci, že na Sicilii není možné být zámožný a nemít žádné kontakty s mafií. Enzo Gatti vystudoval v Římě všeobecnou medicínu a pak se specializoval na chirurgický obor na rodné Sicílii (Clinica Generale e d´Urgenza di Palermo). Byl velmi zručný a byl rovněž obdařen darem zachovat klid v kritických situacích a rychle (a dobře) se v takových chvílích rozhodovat. Byl v kolektivu oblíbený, mohli bychom s úsměvem podotknouti. Všichni ve špitále (tutta la clinica), aniž by se o tom hovořilo, věděli, že o služby s ním, se sestry v bělostných podkolenkách dosti vehementně a temperamentně dohadují. Uměl být příjemný, přímý a vše, co dělal, dělal se zanícením. Zbrocen krví od paží až po pás zachovával klid a ledovou rozvahu. Vida, ještě než se párkrát nadechneme a ještě ani stránku neotočíme – už teče krev, moji milí. Ale mnohem později

nastane, to, o čem skutečně byla řeč: Krev poteče ze samotného Enza, bude prýštit z jeho andělské tváře – modrooký mladý Ital… Černé, jemně postříbřené vlasy se samovolně, aniž hnul proto prstem, stáčely do prsténkovitých spirálek a neposlušně a hustě rámovaly jemný, pravidelně oválný obličej s masivní bradou a plnými rty. Pevně stával na chirurgickém sále, lehce rozkročen a soustředěně pracoval v operačním poli. Jeho ruce i v latexových rukavicích působily estetickým až erotickým dojmem. Ruce chirurga od Pánaboha… Pokud šlo do tuhého, nebo mu instrumentářka podala nevhodný nástroj či vhodný, ale s vteřinovým zaváháním, musela, zbrocena potem, někdy i svou menstruační krví, jež po pěti hodinách již prostě tekla na dlaždice, pod silnými stropními světly, čelit ostrému až osudovému krátkému a přímému pohledu. Modř jeho očí zářících štěrbinou mezi podobně modrou chirurgickou čapkou a rouškou, tak někdy dostávala až krutý odstín. Měl ostrou ocel v pravačce i očích. Pak, když bylo hotovo, odcházel z osvětlené arény, operační bleděmodrý empír s velkými rudými skvrnami s hlavou vztyčenou a již bez roušky, odhazuje takřka frajerským způsobem plátěnou propocenou čepici do prostoru za sebou - ať již život zachránil či ztratil. Nahlas pronesl vždy jedinou stručnou větu: GRAZIE TUTTI! A sedl ke stolku v předsálí, zapálil si Marlboro a soustředěně srkal ristretto. Většinou vypil tři za sebou. V tu chvíli byl nepřístupný a neoslovitelný. Byl sám se sebou, se silnou kávou a cigaretou. Pak se zapřel širokými rameny do béžového koženkového křesla, uvolnil se, roztáhl nohy a odkopl bílé plastové střevíce. Zavřel oči a vypnul. Připravoval se na další bitvu… Pokud ale nebyl s pacientem, byv mimo bitevní pole, byl velmi, velmi komunikativní a srdečný a to vůči všem, od svých kolegů až po snědé maltské uklízečky. Dokázal dlouho naslouchat s pootevřenými ústy a v jeho tváři byla čitelná každá emoce, souhlas, obava, účast, překvapení… Bylo zde ale ještě něco. Něco, co někdo může považovat jako brutální a zvrácené. Vtah k ženám. Ale o tom snad až později…

Po několika letech dostal pozvání od strýce do New Yorku, kde byla domluvena jeho dvouletá stáž na prestižní chirurgické klinice s mnoha státními granty a podporou soukromých nadací včetně mafie… (ale nikde se o tom ve vlastním zájmu nezmiňujte). Specializoval se na mikrochirurgii jemných nervů a cév. Učil se od mistrů především vracet tělu úrazem oddělené části. Ještě nedosáhl ani třicítky a již se o něm dozvěděl svět. Odborný i laický. Špičkový americký časopis MICROSURGERY otiskl referát z první úspěšné operace ukousnutého penisu (rozvášněnou ženou). Orgán se bez komplikací přihojil a po několika měsících byl schopen plnohodnotné soulože. Nejmladším členem čtyřčlenného chirurgického týmu byl dr. Enzo Gatti. Zpráva přesáhla odborný tisk a byla agenturou Associated Press přenesena do všech tiskových agentur západního světa (včetně ČTK).

Jeho kariéra šla jako po másle. Jeho život se odvíjel, jako když v ještě příjemně teplém sicilském pozdním ránu upíjíte své cappuccinko. A vánek jemně vlní záclonky na terase a vy posloucháte rádio z protějšího balkónu. A hluboko dole pod vámi se dvě ženy čemusi smějí a vykřikují „Sííí, sííí, cééértó“ Když se ve svých 32 letech vrátil do Palerma, zdálo se, že všechny zářivé hvězdy a úsměvy žen i pozornost kmotrů jsou na jeho straně. Ale nebylo tomu tak. Jedna velká a temná hvězda – Saturn mu náhle vstoupila do cesty. Jedné jarní sobotní noci byla na urgentní příjem, do jeho služby, přivezena mladá žena. S čistým průstřelem hrudi.

 

Zde, jak chápete, uděláme pauzu a zhluboka se nadechneme. Těším se na vás… a vy?

 

Tomáš Lebenhart

large.jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one