Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Dnes jsem ji potkal na parkovišti u klatovského Lidlu. Bydlíme na maloměstě a léta se nevidíme… není čas, oba ve zdravotnictví. Je to sestřička, je to moje dceruška nevlastní. Padesát ji minulo, holčině, ale pořád atraktivní, španělský typ. Zastavili jsme se spolu a dali řeč. Objetí, přátelský polibek.

Já ji vyženil, když jí bylo asi dvanáct, Darince, její sestřičce o tři roky méně. Pak přišli mí dva kluci a holky je vozily po městě v kočárku, k závisti svých spolužaček. Taková roztomilá rodinka… Jejich pravej táta, klatovský bohém a krasavec se stal mým velkým kámošem (k údivu maloměsta) ledva jsem se i já nakonec po létech rozvedl. Nuž, měli jsme dost společného. Naše děti spolu dál kamarádily, jak vyrůstaly a my je měli rádi – všechny čtyři.

A tak bylo možno například spatřiti v baru, kde Šárka nějakou dobu pracovala, nás dva tatíky, jak popíjíme a barmanku chválíme a dohlížíme, aby jí někdo nezlobil… pak tam přijde Darinka s Jakubem se na nás podívat a Šárinka hned na něj:“Ahoj, Kubíčku. Já tě mám tak ráda…“ Lidi prostě nechápali, jak se máme všichni tak rádi a nemáme žádný problém. A litovali naší bývalou, s jakými podivíny žila byla. No, ale my jsme věděli své…

„Jak, je, holčino, co máš novýho?“ No a už to jelo… Probrali jsme její mámu, její sestru (žije v Německu), její doktorku zubařku ve Švihově (bude tam končit), dětskou doktorku v Klatovech, ke které bude nastupovat, dále pak její děti, a vnoučata, mé syny, jejich ženský, moje ženský… No prolustrovali jsme během čtvrt hodiny půl Klatov. Taky mojí sestřičku, její sestřičku, jiný sestřičky a doktory. Její táta už nežije, zavzpomínali jsme… Taky jsem se dozvěděl různé historky o sobě… Šáry, bejvávalo“, usmívám se. „Ale tvý mámě jsem byl věrnej jako pes.“ Věděla to… No a pak si šli po svých.

Bylo to příjemné si takhle podrbat. Jen doufám, že teď nepřijdem do drbů, jak jsme se uprostřed toho mraveniště tak objímali…

Tomáš Lebenhart

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one