Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Statná masérka Lakšmí mě, když nikdo nečumí, kapánek zlobí. Má takovou veselou, lehce záškodnickou povahu – podobně jako já… Utahoval jsem si z ní, že má jméno jak nějaká hinduistická bohyně a že by jí asi víc sedla Kálí. Ona nic neřekla a druhý den, jde takhle po ránu po chodníčku proti mně a už z dálky se usmívá. Když je asi dva kroky ode mě, zataví, rozkročí se a upře na mě hypnotizující temný zrak – až jsem se taky zastavil. Zírám na ni, jak se začala od pasu vzhůru lehce vlnit. Pak udělala rychlý krok ke mně a s upřeným pohledem a rovným trupem se pomalu zaklonila – a pak zachrčela a prudce pohnula horní polovinou těla a můj udivený obličej zasáhla sprška slin. Předvedla perfektní kobru. „Kálí“, utrousila a šla dál. Jak mě míjela, plácla mě dlaní po zadnici, aniž se otočila, jako by snad chtěla říci: „Doufám, že si se z toho neposral.“

Obrázek druhý: Pár sinhálských slov ovládám. Jeden z výrazů, který často používám je Elle kiri a zdvihnu palec nahoru. Elle je kráva kiri je mléko. To je na Cejlonu taková hláška, jako u nás třeba Buď fit! Je to o energii, o síle, řikaj si to mezi sebou chlapi. Něco jako Ať nám stojí… No a jak já to tu pořád říkám (vžycky se smějou a taky to řeknou a daj palec vzhůru), tak oni mi tady v místě, kam jezdim, už tak prostě říkaj. Mám zkrátka srílanskou přezdívku Elle kiri.

Já tu kamarádim se všema. S kuchtíkama, číšníkama, zametačema, opravářema, zahradníkama… Taky je tu pan ochranka, místo kvéru má bříško… něco jako pan Loos v Klatovech. On celý den sedí pod stromem mudilla, co kvete jen v noci a opojně voní a dává bacha. Když se potkáme, tak po americku zasalutuju – on hned taky, a já se ho jako starší důstojník zeptám, jak de služba. A on, že dobře (během mé služby se nic zvláštního nestalo). Pak zase ostře zaslutujem a dáme si rozchod. Oni se tu ti všichni hnědý chlápci a hoši spolu pořád bavěj a drbou jak holky. Koupil jsem si na trhu deset kousků manga a dvě papáji. Před chatičkou to vybalim a meju, pak si krájim papáju. Ochranka to sleduje a hned hlásí kuchaříkům s vysiokejma bílejma čepicemi skrz okno do kuchyně: Elle kiri koupil deset mango a dvě papáji. A oni to pak volají někam dál mechanikům na střeše a ti se řechtaj. Kravský mlíko hned sežral dvě papáji! A kdovíco ještě si o mě povídaj. Jednou se ptal číšník, kolik mi je let. Trochu zatáhnu břicho a říkám 64. Velký údiv a už se to nese mezi palmama: Elle kiri 64! Kravímu mlíku je šedeátčtyry!!! A kroutěj černejma hlavama a ceněj bílý zuby.

Dneska ráno, když rozespale kráčím z pokojíku ku oceánu, koukám, že nám pan ochranka lehce zamiloval a naaranžoval jedné naší milé účastnici Dášence, nápis z nočních květů v písku pod stromem. Tak sem tam Dášenku poslal a pak už nevim… hleďme ho, ostrahu bdělou, pupkatou.

Třetí obrázek je čistě kočičí. Nepouštím klimošku a nechávám imrvére otevřeno. Jen záclonky vlají. A tak se ke mně stahují kočiny za účelem bezpečného útulku a taktéž rození mláďat. Hned se ke mně jedna nastěhovala a nanosila si asi 10ti denní koťata. Tři. Tak tady panovala pohodička, koťata rostla, hrála si a dobře se měla. Já v noci musel dycky opatrně šoupat nohama, když jsem šel na záchod, abych nějaký nenakopnul. Nosil jsem matce kousky rybičky z restaurace. Stravovala se tedy ayurvédsky a bydlela asi 80 metrů od Indického oceánu. S výhledem na moře i restauraci.

Jednou přišla další těhule a vešla ke mně do pokoje. Koukal jsem, co bude. Kočeny na sebe chvíli hleděly a syčely. Nová ulehla vedle staré a začala kojit jedno kotě té, co tu bydlela. Za chvíli začala

rodit, což ta druhá bedlivě pozorovala. Jednu chvíli kojila zároveň své jediné kotě a kotě-synovečka. Načež se stará kočka sebrala o odnosila si dětičky jinam a opustila pokoj. Ted tu obchází další těhule… tak nevím. Za dva dny stejně vypadnu a pak se děj vůle Boží.

Když někoho z místních potkám, hned se ptají: „What about kids?“ Jak se maj děti?“ A já dávám palec nahoru… Vyprávěj si jistě, že Elle kiri spí s kočkama – což maj pravdu.

Tomáš Lebenhart. Srí Lanka

stažený soubor (6).jpg
stažený soubor (7).jpg
stažený soubor (5).jpg
stažený soubor (4).jpg
stažený soubor (3).jpg
stažený soubor (2).jpg
stažený soubor (1).jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one