Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Jak je to vlastně dlouho, co ode mě odešla černá, inteligentní a magická kráska…? Budou to dva roky. Během mého pobytu na Srí Lance se tenkrát odstěhovala k Jarošíkovi. Dnes v pozdním odpoledni, provádím autopatii ze střevní nosody (né, nebudeme to pitvat a probírat technikálie), jelikož jsem poslední asi týden prodělával dost nepříjemnou infekci zažívací soustavičky. Po aplikaci na třetí oko jsem měl zvláštní pocit… to je běžné, jelikož to celkem prožívám a lehce medituju, hovoře v duchu s vodou, sluncem, větrem i Andělem, jež svolávám k podpoře procesu… Navíc jsem ale měl pocit, že mne někdo sleduje. Z masa a krve. Že nejsem za barákem u plotu sám…

Pokukuju nejistě kolem – a v tom jsem ji spatřil. Černá hlavička s upřeným medovým pohledem na zídce u vrátek. Oba jsme na chvilku ztuhli pohlceni intenzitou okamžiku a faktem, že vidíme jeden druhého. Hned jsem ji nepoznal… černá kočka, no. Ještě s mokrým čelem jdu ke schodům optat se, co si přeje. Ona nervózně popoběhla, nahrbila se, olízla bezúčelně přední pracku a pak jako střela seběhla ke mně. Já padl na všechny čtyři, abychom si byli blíž (umim to s kočkama) a v mžiku ze mě byl kocour. Ještě než doběhla, poznal jsem ji. Právě podle těch nervních pohybů ala rozhozená dáma. Přikrčen na trávě jak pružina s hlavou u země, čelil jsem přímému nárazu čelo na čelo. Orazítkovala mi čerstvou autopatickou informaci a já jen doufám, že se tímto přičiněním nestane ze mě něco kočkovitýho…

Drc a jako blesk zase vyletěla po schodech vzhůru prchajíc ve zmatku pryč ode mne. Pak si sedla na zadek a dívala se po ptácích nebeských. Maně jsem pomyslel, zda mám doma Ignatia amara 200 nebo aspoň 30 (pacientka něco velmi chce, aniž ví co). Pak zase šup dolů ke mně, a když jsem ji chtěl pohladit, opět úprk ke vrátkům. Zašel jsem dovnitř a vyšel s dvěma hrnečky. V jednom jogurt řeckého typu ZORBA a do druhého jsem rozkřáp domácí vajíčko. Položil jsem hrnečky na zámkovou dlažbu a s orientálními úklonami jsem pozpátku zmizel v baráku pro foťák.

Že je to stopro ona, mi potvrdil její jedinečný rituál, při kterém se na jídlo doslova vrhla, ale v posledním okamžiku se nahrbila, hrnečky o vlásek minula, aby s jakoby nechtěnou otočkou k nim rychle vrátila a laskavě začala hodovat. No a pak si sedla vedle mě na lavičku a olizovala si pravou a levou ruku, jež střídavě vystřelovala v před jak semafor, a mezi tím předla. Jednu chvíli jsme se na sebe dlouze podívali. Přivřel jsem oči do úzkých štěrbin jak Babiš na tiskovce a ona učinila totéž. To byl náš rozhovor. Pak jsme tam seděli jak za starých časů a nic neříkali. Prostě přišla… Kočky jsou magická stvoření a přicházejí v pravý čas. Ale zpět na zem: Já ji tenkrát opustil. Přijala to a odešla o dům dál. Přijal jsem to i já. Přijal to i pan Jarošík. Ted ji opustil on a to definitivně (leží bezmocně v LDN) a tak si na mě vzpomněla asi… Tož uvidíme, co bude. Já mám letos už po Srí Lance, tak by nám to mohlo vydržet… neřešim a nelpím na ničem. Přijal jsem kočičí povahu.

Ovšem bacha. Na scénu záhy pružným krokem vstupuje opravdový velký pruhovaný kocour a drze si stoupne metr před nás. Tvrdě mi civí do očí. „Di do prdele“, říkám mu lidskou řečí. Nehne se ani o milimetr. Tak tam všichni sedíme a čumíme. A najednou si ti dva začali nahlas a dlouze povídat. Vydávali silné naříkavé zvuky, kterým jsem nerozuměl. Pak spolu odešli. Příběh je tedy živý a to je dobře.

Tomáš Lebenhart

stažený soubor (25).jpg
stažený soubor (26).jpg
stažený soubor (23).jpg
stažený soubor (24).jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one