Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4350 | 87%)
Ne (306 | 6%)
Dnes dopoledne mi vyhrává mobil. Neznámé číslo. Nemám právě klienta, tak beru. Po dvou, třech sekundách mám jasno. Mlha je jen venku.

„Dobrý den. U telefonu (jméno příjmení). Mohu vás na pár minut zdržet?“ Svěží ženský hlas bez pauzičky pokračuje: „Musím vás upozornit, že hovor je monitorován. Provádíme průzkum…“ Bla, bla, bla… „Ó ká“, odpovídám. Protože právě nemám nějakou naléhavou činnost (čumim z okna), nezaklapnu telefon, jak to v těchto rozverných situacích dělávám, a naopak milým hlasem se mladé paní táži: „Jak že se jmenujete?“ Malinko se zarazí (to ještě netuší, že to bude rapidně horší) a zopakuje mi své jméno a příjmení.

„Aha. Díky. Kdy jste se narodila?“ Delší pauza. „Prosím?“ „Zajímá mne datum vašeho narození. Nebojte, moc vás nezdržím,“ Opět pauza - delší. „Jste tam?“, ptám se starostlivě. Po další pauzičce – „Jistě… ale ptala bych se raději já. Dovolíte?“ „Určitě,“ hbitě reaguji. „Hned se k tomu dostaneme. Určitě vás moc nezdržím.“ „No, to vám přece nejsem povinna sdělovat“, namítá již ne tak svěže. „Určitě. Tak to přeskočme. Máte pravidelné měsíčky? A co stolice?“

Pauza hraničící s výpadkem signálu. Pak: „Cože?! Upozorňovala jsem vás, že hovor je monitorován… jak to vlastně myslíte?“ „Jsem v obraze, paní. Jako jestli pravidelně krvácíte a kakáte. Co sex? Vdaná?“ Slyším ji dýchat, skoro sípat. Pak rozzlobeně: „Dělám jen svou práci!“ KLAP.

Nestačil jsem ani opáčit, že též dělám svou práci… Já to nesklap. To ona! Nejpikantnější je, že hovor byl monitorován…J

Tomáš Lebenhart

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one