Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (307 | 6%)

Je to asi týden, co jsem se v povídce Cesta do Ústí zmiňoval o tom, že cíl cesty není důležitý… Dnes naopak byl silným motivem, proč ve 30 stupních ve stínu sedat na kolo. A to ještě v pravé poledne. Lesem na cyklostezku a po ní asi 7 kiláků do Běšin, velké vsi, kde za humny se již vzpíná Šumava, kde se propojuje Vintířova stezka s jednou z cest do Santiago de Compostella… Co bylo důvodem cesty mojí? Je to od H. Nelekat se, nepohoršovat předem… HUSA! Husička, husénka s karlovarským knedlíčkem a zelíčkem byla mi motorem na tom hladkém asfaltu s rozpálenou krajinou a bělostnými cumulo-nimby nad hlavou. Domácí, specielně vykrmená, spřátelené ženy se na mě domluvily (já té jedné noženky poléčil) a já odmítnouti nemohl…

Pneumatiky jen svištěly, dupal jsem do pedálů se svatou vizí, krk natažen jak ty husy, co po návsi běží (tam vlastně běší), hejkaj a křídly mávaj, jako na ranveji… a ne a ne vzlétnout. Po cestě, na té asfaltové pěšině – v tomto případě běšině, projížděl jsem švestkovým stromořadím. Modré plody ležely podél cesty a tak jsem nebyl líný zastavit a kolo opřít o kmen a vyhřáté je sbírat a sát žlutou skoro horkou dužinu. Dolce aperitivo naturale.

Uřícen ve žlutém dresu vedoucího jezdce husa-tour, vpadl jsem do dvora domu č. 30 kousek od kostela, kam se zrovna trousili věřící na nedělní kázání. My měli ale v kuchyni taky obřad, jen jsme vzdychali… Jelikož, ten, kdo je šťasten a s bližními radost sdílí, provádí bohoslužbu též.

 

Tomáš Hus Lebenhart

stažený soubor (4).jpg
Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one