Rozsah a způsob poskytování péče o zdraví: Služby poradny jsou poskytovány v rozsahu § 2636 - § 2651 zákona č. 89/2012 Sb. (zákon občanský zákoník), Služby poradny… nejsou poskytovány podle zákona č.372/2011 Sb. (zákon o zdravotních službách)
poradna.gif
archiv.gif
lll1.gif
fotovideo.gif
hudební.gif

Kontakt

Telefon: 378 606 808
tomas@lebenhart.cz
 

Kalendář

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (4351 | 87%)
Ne (306 | 6%)

Pátek po obědě (a kolečku v City) sběhnu do Yemenites jak závislák do Holiday Inn – pardon: Do Drop in. Juniorka tentokrát v černé přiléhavé košili s tajemným zapínáním vzadu (což nutně vyžaduje asistenci), se činí, neboť v kavárničce posedává pár hostů. Dávám macchiato na stojáka u výlohy do Vídeňské a radostně a uvolněně nasávám atmo. Rád poslouchám ty konejšivé zvuky sypaných mistrně upražených zrn, chroupání při jejich mletí, cinkot porcelánu a ocelových lžiček, syčení páry a příjemně položený hlas barmanky. I ten zvuk mincí kladených na tvrdý plastový pult dokresluje akustiku malého voňavého prostoru.

Po očku (z čistě, ehm psychosomatického hlediska) sleduji její pružné jaguáří pohyby - dnes má drápy smetanově bílé. Rockersky nahrbena za pákami, virtuózně bere do rukou hrnečky, dózy, krabici s mlékem a další nutné předměty. Rád, usazen v rohu, skoro za jejími zády, pozoruji ten klavírní koncert a vnímám přirozené souhyby celého těla s dynamicky pokrčenými klouby rukou i nohou.

Dnes na „mém“ místě sedí malá, asi pětiletá holčička s tatínkem. Je sdílná a o vše se zajímá. „To je moc krásné srdíčko“, povídá slečně Jaguárové, fascinována jejím výtvorem v pěně tatínkova hrnečku. „To jsem ráda, že se ti líbí.“ Malá však téma neuzavírá, naopak rozvíjí. „A děláte ho všem?“, chce vědět. JJ (juniorka jaguárka) se na ni (i na tatínka) usměje a laskavým hlasem ubezpečuje: „Všem… Proč tě to zajímá?“ „Protože je správné dělat radost všem“, vysvětluje malý host. A mě padá brada… a JJ taktéž. Několik vteřin je naprosté ticho – tedy až na rytmické kníkání Michaela Jacksona, neštěstí s volume velmi vlevo.

Takřka posvátné skoroticho nenuceně přeruší malá svým hláskem podobným Jacksonovu. „Srdíčko je radost. A srdíčko může udělat každý. Fšude. Fšem. Ať maj radost.“ Čumim jak sáňky v létě. Já vám do tý pražírničky fakt chodím rád. Taky proto, že tam maj skvělý kafe…

 

Tomáš Lebenhart

Obrázek týdne
sneh.jpg
Poslední změny na stránkách
Návštěvnost
Přihlášení
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one